İade ve Değişim Bilgileri

İPTAL VE İADE

İPTAL;

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişinizi - ürün her ne olursa olsun (abiye, takı, elbise v.b. ) – iptal etmek istediğinizde iletişim numaralarımızdan ( 0506 885 11 93 ) bize ulaşıp siparişinizi iptal edebilirsiniz. 

%100 İade Garantisi nedir? 

%100 İade Garantisi, Esra Arslangilay’dan satın aldığınız ÜRÜNLERİ hasarlı olduğu takdirde 1 iş günü içerisinde koşulsuz - şartsız iade edip ürün bedelini geri alma güvencesidir.  
 

- ABİYE ÜRÜNLERİMİZDE ÜRÜNÜ TESLİM ALDIĞINIZ GÜN TARAFIMIZA İLGİLİ NUMARALARDAN ( 0506 885 11 93 ) BİLGİ VERİP ÜRÜNÜ KARGOYA VERİR İSENİZ İADE İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLİR. 

KARGOYA AYNI GUN VERİLMEDİĞİ TESPİT EDİLEN ABİYE ÜRÜNLERİN İADE İŞLEMİ GERÇELŞETİRİLEMEZ.

 

 

İade için ne yapmam gerekiyor? 

Öncelikle, iade etmek istediğiniz siparişin durumunu Siparişlerim sayfasından kontrol edin. Eğer siparişinizin durumu "TAMAMLANDI" yahut "BEKLEMEDE"  ise 0506 885 11 93  numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj alanına sipariş ettiğiniz ürünün adını, siparişinizin tamamını değil de içindeki bir ürünü iptal etmek istiyorsanız ilgili ürünün / ürünlerin kodunu, adedini yazıp bize gönderin. Siparişinizi yahut içindeki ürün / ürünleri hızlıca iptal / iade edelim.
 

1. İade talebinizi, ürünleri teslim aldığınız tarihi izleyen 1 iş günü içerisinde bize ürünün ulaştırılması gerekmektedir. 

Mesajınızda: Sipariş numaranız, iade edeceğiniz ürünün/ürünlerin kodu, adetleri ve iade nedeniniz bulunmalı.

2. İade konusu ürünü, faturası ve varsa tüm aksesuarları, verildiyse hediyesi ile birlikte bize gönderin.

3. Ürüne ait fatura 2 nüshadan oluşur. İade işlemini yaparken bu faturaları 2 nüsha halinde bize gönderin.

4. İade edilecek paket hasarsız, ürün kullanılmamış yahut kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olmalı.
 

İade adresimiz:  

Şikayetiniz, tedarikçi firmaya iletilir. Üründe kullanımdan doğan bir sorun yoksa, ürünün bedeli tarafınıza iade edilir. İade süresi 7 iş günü'dür.

Siparişiniz bir kurum (şirket, vakıf, dernek vb) adına fatura edilmişse, iade işlemi için ürünle birlikte kurumun düzenlediği "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir "iade faturası" göndermeniz gerekiyor. Aksi halde iade işleminizi tamamlayabilmemiz mümkün olmaz.
 

 

İade kapsamı dışındaki ürünler hangileri? 

Niteliği itibariyle; tek kullanımlık ve hızlı bozulan ürünlerin, cayma hakkı/süresi sona ermeden (ürünü teslim aldığınız gün) önce tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinin, tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade kapsamı dışındaki ürünler:

•Abiye Ürünler

*İade süresinin geçtiği ürünler.
**Özel ambalajı hasar görmüş, kullanılmış, kirletilmiş, hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmez.
 

Yurt dışına İademiz Yoktur.

Kurumsal faturalı ürünleri iade ederken nelere dikkat etmeliyim? 

Siparişiniz bir kurum adına fatura edilmişse, iade işlemi için ürünle birlikte kurumun düzenlediği "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir "iade faturası" göndermeniz gerekiyor. Aksi halde iade işleminizi tamamlayabilmemiz mümkün olmaz.

 

İade ettiğim ürünün bedelini ne zaman geri alabilirim? 

Ürününüz, Esraarslangilay.com'a ulaştıktan sonra Müşteri Hizmetleri ekibimiz tarafından iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir (Bu aşamada size iade işleminizin başladığını bildiren bir e-posta gönderiyoruz). İade şartlarına uygunsa iade ettiğiniz ürünün iade işlemi, ürünün bize ulaşmasını takip eden 7 gün içinde tamamlanır. Tamamlandıktan sonra Esraarslangilay'dan size iade işleminizin tamamlandığını bildiren bir e-posta gelir. Bu işlemden sonra bankaların Esraarslangilay'dan aldıkları iade talimatıyla, iade edilen tutarı kredi kartı hesabınıza yansıtması azami 7 iş günü sürer. İade edilen tutar banka hesabınızda görünmez, kredi kartınızın dönem içi işlemlerinden yahut kredi kartı ekstrenizden işlemi takip edebilirsiniz. Taksitli satın almalarda iade bedeli ekstrenize taksitli olarak yansır, ancak limitiniz, miktarın tümü kadar artırılır. (Bankamatik kartıyla yaptığınız işlemlerin iadesi, harcama yaptığınız kartın bağlı bulunduğu banka hesabına yapılır.)
 

Ürün değişimi yapıyor musunuz? 

Esraarslangilay.com' da iade kapsamı dışında olan bütün ürünler için 1 gün içerisinde her türlü beden ve ürün değişimi yapılabilmektedir. Değişim olucak ürün bedeli müşteriye aittir.